Home Editorial Se apropie alegerile: 50% prezența la vot…
Editorial

Se apropie alegerile: 50% prezența la vot…

Urmareste-ne pe Google News

Campaniile electorale sunt în plină desfășurare, abținerea va depăși procentul de 50%. Începând cu anii ’90 majoritatea alegătorilor români au stat departe de urnele de votare.

50% este o realitate covârșitoare. Cum este posibil ca încă mulți români sun dispuși să voteze această grămadă de ticăloși, cunoscuți sub numele de clasa politică?

Cum au încredere în ei, cum îi diferențiază?

O sută de mii de semnături.
Un singur scop: putere.
Un singur stăpân: capitalismul.
O preocupare: blocarea autorităților și investigațiilor judiciare.
Un slogan electoral: “România merită mai mult”-PSD, „România în primul rând”-PNL….
Promisiuni multe și deșarte.

Politicienii români continuă să promită că vor rezolva problemele pe care tot ei le-au creat prin lăcomia, lipsa de onestitate, incompetența, dar și prin alte lucruri la fel de grave.

De ce atât de mulți români încă continuă să voteze, încredințându-le cele mai importante funcții în Parlamentul European și în fruntea statului român?

Răspunsul este simplu, acum românii nu mai votează pentru, votează doar împotriva.
Fără iluzii.
Ei nu speră să-i înfrângă sau să-i oprească, ci doar să-i încetinească pentru o vreme, să-i vadă cum sunt anchetați de instanțele de judecată.
Vor să vadă cum politicienii pierd din banii pe care i-au furat, își pierd puterea, prieteniile false, clientela.

Comentarii pe Facebook
5/5 - (3 votes)

Author

ThePOC

error: Content is protected !!