Home Fashion Țările cu cele mai frumoase femei din lume
Fashion

Țările cu cele mai frumoase femei din lume

Portalul Missology, care este specializat în domeniul frumuseții a întocmit o listă cu țările în care trăiesc cele mai frumoase femei din lume. Această listă a fost realizată pe baza rezultatelor obținute de femei în concursurile internaționale de frumusețe, precum Miss World, Miss Universe și Miss International.

Ca urmare, potrivit experților, Venezuela este țara cu cele mai frumoase femei din lume. Reprezentantele acestei țări au câștigat cele mai multe premii la concursurile de frumusețe.
În 2018 venezueleanca Marie Velasco a câștigat primul loc la concursul Miss International.

Filipine este, de asemenea, recunoscută ca fiind o țară locuită de femei frumoase, situându-se pe locul al doilea în clasament.

Pe locul al 3-lea și al 4-lea se clasează Mexic și Africa de Sud, urmate de Vietnam pe locul 5.

De asemenea, România ocupă locul al 12-lea în topul celor mai frumoase femei din lume.

Lista țărilor cu cele mai frumoase femei din lume este următoarea:

ClasamentȚarăTotal trofeeMiss EarthMiss InternationalMiss SupranationalMiss WorldMiss Universe
1Venezuela64713220010550160
2Philippine61612618010010200
3Mexic59815811012020010
4Africa de Sud5101001701050180
5Vietnam5072121010550130
6Thailanda4061610010180100
7Puerto Rico360101020010130
8Indonezia350101001405050
9Columbia350160120501010
10Statele Unite ale Americii31510101856050
11Nepal290501010120100
12România2905014010000
13Japonia24050110106010
14Polonia24010101601050
15Brazilia22550101051050
16Australia22010100501050
17Jamaica200001014050
18Belarus200100501400
19Austria19618600100
20Olanda19010020501010
Comentarii pe Facebook
4/5 - (1 vote)

Author

ThePOC

error: Content is protected !!